راهنما و مشخصات خرید بخاری

7 ماه پیش

اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که هنوز سرد شدن هوا را جدی نگرفته اید و یا خیال ندارید تا همچنان از بخاری قدیمی خود که چندان هم به ایمنی آن اطمینان ندارید استفاده کنید و یا شوفاز را در این سرما کوچیکه کافی نمی بینید چه برسد به سرما بزرگه و تصمیم گرفته اید تا بخاری هم در کنار سیستم‌های حرارت مرکزی ساختمان‌ در منزلتان نصب کنید ، بهتر است تا این روز تعطیل را بیهوده در خانه استراحت نکنید چرا که باید برای خرید بخاری اقدام کنید .

در خرید بخاری بیش از آنکه بخواهید به زیبایی ظاهری بخاری توجه کنید و یا مثلا به عنوان صرفه جویی به دنبال ارزان قیمت ها بگردید ، بهتر است تا به نکات ایمنی و استانداردها توجه کنیم. چرا که گرمای بخاری همیشه لذت بخش نیست و به خصوص بخاری های گازی حوادث تلخی را در صورت رعایت نکردن ایمنی در پی دارند که هزینه هایی چند برابر هزینه اولیه خرید یک بخاری استاندارد و البته هزبنه هایی جبران ناپذیر به خانواده تحمیل می کند .

بدون شک از آنجایی که گاز در کشورمان از منابع طبیعی در دسترسی است که همواره هزینه استفاده از آن به مراتب کمتر از دیگر حامل های انرژی است ، بخاری گازی البته برای کسانی که به قول معروف از نعمت گاز بهره مند هستند بهترین گزینه است.
همان طور که می دانید بخاری های گازی هم انواع مختلفی دارند که می توانید برحسب نیاز خود یکی از مدل های زمینی و یا دیواری را انتخاب کنید.

اما اگر برای منزل خود به گزینه بخاری های دیواری فکر می کنید باید بدانید که حرارت بخاری دیواری از زمینی کمتر است و فضای کمنری را اشغال می کنند اما از آنجایی که بخاری دیواری را شرکت های سازنده برای مکان هایی با متراز پایین طراحی کرده اند مثل اتاق کار و یا یک اتاق کوچک در منزل ، پس نهایتا تا هفت هزار کیلو کالری در ساعت قدرت دارند ، بنابراین مناسب مکان هایی با متراز های بالا نسیتند .

در ضمن در خرید بخاری های دیواری باید توجه داشته باشید که مدل بدون دودکش این بخاری ها تنها برای مکان هایی باز مثل مغازه ها که رفت و آمد نیز در آنها زیاد است ، مناسب است و اصلا برای منازل و فضاهای بسته پیشنهاد نمی شود.

در صورتی هم که برای گرم کردن یک مکان کوچک به خرید بخاری برقی فکر می کنید یابد بدانید که این بخاری ها از هزار تا ۲ هزار وات طراحی شده اند و مصرف بالایی دارند .بخاری برقی یکی از وسایل پر مصرف انرژی الکتریکی می باشد و اگر چه تبدیل انرژی الکتریکی به حرارت در بخاری برقی دارای بازدهی صد درصد است، اما عمدتا نحوه کنترل این تبدیل انرژی در بخاری برقی می تواند سبب اتلاف انرژی گردد.

راهنمای خرید بخاری :

نکات مورد توجه در مورد انواع بخاری:

1-برای چه مصارفی مورد نباز است (خانگی – اداری)

2-میزان رده انژی(A-B-C-D-E)

3-میزان انرژی حرارتی

4-میزان بازدهی انرژی برای چه متراژی

5-مدل دودکش دار یا بدون دودکش

6-مدل فن دار یا بدون فن

7-میزان برق مصرفی برای بخاری های برقی

8-میزان پره ها و المنت ها

9- ترموکوپل دار یا بدون ترموکوپل

انواع بخاری

بخاری‌ها به 4 دسته تقسیم میشوند عبارتند از:

  1. بخاری گازی
  2. بخاری برقی
  3. بخاری نفتی
  4. بخاری صنعتی

در این مقاله به بخاری گازی میپردازیم

بخاری گازی

با شروع فصل سرما  و کاهش دمای هوا در کشور، تقاضا برای خرید بخاری گازی به شکل چشمگیری افزایش می‌یابد اما این به شما بستگی دارد که تا چه اندازه  برای چ متراژ-تا چه مقدار هزینه و چقدر در خرید خود دقت نموده و فریب افراد سودجو را نخورید، افراد منفعت‌طلبی که جان مردم برایشان ارزشی نداشته و فقط به فکر سود بیشتر و منفعت خود بوده و از فروش بخاری‌های غیر استاندارد و ناامن ابهایی ندارند.در هنگام خرید بخاری گازی هیچ چیز مهم‌تر از ایمن بودن و استاندارد بودن آن نیست، پس اکیدا توصیه می‌کنیم که از خرید بخاری‌های فاقد علامت استاندارد و ناایمن جدا خودداری کنید. بهترین راه، خرید یک بخاری استاندارد از یکی از برندهای معتبر و نام آشنای تولیدکننده بخاری گازی است چرا که به تازگی شاهد ورود انواع و اقسام بخاری‌های گمنام، غیر استاندارد و ناامن به بازار هستیم. بخاری‌هایی که نام برند آنها را یا برای اولین بار می‌شنویم و یا اینکه تنها در ابتدای پاییز سر و کله‌شان پیدا شده و بعد از کسب سود از بازار دوباره از فعالیت باز می‌ایستند.

پس اگر تصمیم به خرید بخاری گازی گرفته‌اید، توصیه ما این است که از یکی از برندهای معتبر تولیدکننده بخاری خرید کنید چرا که جان و مال شما مهم و با ارزش است. از بهترین و مطمئن‌ترین تولیدکننده‌های بخاری گازی می‌توان به ترتیب به برندهای زیر اشاره نمود:

نیک کالا – قیمت انواع بخاری نیک کالا

آبسال – قیمت انواع بخاری آبسال

پلار – قیمت انواع بخاری پلار

مرواریدسوز – قیمت انواع بخاری مرواریدسوز

جهان افروز – قیمت انواع بخاری جهان افروز

بخاری آراسته – قیمت انواع بخاری آراسته

مشهد دوام – قیمت انواع بخاری مشهد دوام

ایران شرق – قیمت انواع بخاری ابران شرق

برفاب – قیمت انواع بخاری برفاب

پارس خزر -قیمت انواع بخاری پارس خزر

گاسونیک – قیمت انواع بخاری گاسونیک

فلر– قیمت انواع بخاری فلر

توان گاز– قیمت انوع بخاری توان گاز

این برندها مهم‌ترین تولیدکننده‌های انواع بخاری در ایران هستند، برندهایی شناخته شده که همگی دارای نشان استاندارد بوده و بخاری‌هایی مطمئن و باکیفیت روانه بازار می‌کنند. .

بخاری گازی چه مارکی بخرم
انواع بخاری گازی:

بخاری گازی با دودکش
بخاری گازی بدون دودکش
بخاری گازی طرح شومینه

بخاری گازی بدون دودکش به هیچ عنوان برای اتاق کودک، اتاق خواب و به طور کلی فضاهایی که هوا در آن گردش ندارد مناسب نیستند. بیشترین استفاده از بخاری گازی بدون دودکش برای مغازه‌ها و یا سالن‌هایی است که به دلیل رفت و آمد و یا باز و بسته شدن زیاد درب، هوا در آن گردش دارد. اکیدا توصیه می‌کنیم که خرید بخاری گازی بدون دودکش برای خانه را فراموش کنید چرا که استفاده از این مدل بخاری به هیچ عنوان برای فضاهای بسته همچون منزل مناسب نیست.

اگر تصمیم به خرید بخاری گازی بدون دودکش گرفته‌اید حتما توجه کنید که مجهز به سیستم ODS باشد. وجود سیستم ODS که به آن سیستم حساس به میزان اکسیژن هم می‌گوییم بر روی بخاری گازی بدون دودکش یک الزام و یک باید است چرا که این سیستم وظیفه کنترل میزان اکسیژن در محیط پیرامون را دارد و هنگامی که میزان اکسیژن در فضا به ۱۸ درصد و یا کمتر برسد به طور خودکار اقدام به قطع جریان گاز می‌کند.

تمام بخاری گازی‌های بدون دودکش که دارای نشان استاندارد هستند مجهز به سیستم ODS می‌باشند. خرید یک بخاری گازی بدون دودکش که فاقد سیستم ODS است به معنای خودکشی است، به هیچ عنوان همچین دستگاهی را خریداری نکنید که سلامت خود و عزیزانتان را قطعا به خطر خواهید انداخت.

ظرفیت حرارتی بخاری گازی

یکی از مهم‌ترین نکاتی که در هنگام خرید بخاری گازی باید به آن توجه داشته باشید ظرفیت حرارتی بخاری گازی است. هر بخاری گازی توان گرمایش مخصوص به خود را دارد که واحد اندازه‌گیری آن کیلو کالری است. خرید یک بخاری گازی با توان گرمایش بسیار بالا برای فضایی کوچک همان قدر اشتباه است که خرید یک بخاری گازی کم توان برای فضایی بزرگ.

قبل از اقدام به خرید بخاری گازی، شما باید بدانید که برای فضای مورد نظر خود به چه توان گرمایشی نیاز دارید یا به زبان ساده به بخاری چند هزار مناسب فضای شماست. فرمول محاسبه بسیار ساده است، تنها کافیست متراژ (مساحت) را ضربدر ۳ کنید و سپس توان گرمایشی بخاری را تقسیم بر ۲۴ کنید، این دو عدد باید یکسان و یا نزدیک به هم باشند.
فرمول محاسبه ظرفیت حرارتی

متراژ ضربدر ۳ = توان بخاری تقسیم بر ۲۴
دو عدد به دست آمده مساوی و یا نزدیک به هم باشد.

مثال:
فرض کنید مساحت سالن منزل شما ۵۰ متر است، این عدد ضربدر ۳ می‌شود ۱۵۰
و فرض کنید که ظرفیت حرارتی بخاری که قصد خرید آن را دارید ۳۸۰۰ کیلو کالری است، این عدد تقسیم بر ۲۴ می‌شود ۱۵۸
عدد ۱۵۰ و ۱۵۸ به هم نزدیک هستند پس این بخاری ۳۸۰۰ کیلو کالری برای سالن ۵۰ متری شما مناسب است.

ترموکوپل و اهمیت آن در بخاری گازی

یکی از امکانات مهمی که در هنگام خرید بخاری گازی باید به آن توجه داشته باشید مجهز بودن به ترموکوپل است.
ترموکوپل یک سیستم ایمنی است که در صورت خاموش شدن بخاری، جریان گاز را به صورت خودکار قطع می‌کند و مانع از نشت گاز در فضا می‌شود. تمام بخاری گازی‌های تولید شده توسط برندهای معروف و معتبر (که در ابتدای این مقاله از آنها اسم برده شد) دارای سیستم ایمنی ترموکوپل هستند. بخاری گازی را حتما از فروشگاه‌های آنلاین و نمایندگان معتبر خریداری کنید تا از استاندارد بودن آن مطمئن باشید.

خرید بخاری گازی
مصرف انرژی بخاری گازی

یکی از نکاتی که در هنگام خرید بخاری گازی باید به آن توجه کنید برچسب مصرف انرژی بخاری است.
رده مصرف انرژی هر بخاری با برچسبی بر روی کارتن و یا خود بخاری نمایش داده می‌شود. این برچسب، نمایانگر این است که بازده خالص هر بخاری در چه سطحی است. هر چه برچسب مصرف انرژی از حروف ابتدایی زبان انگلیسی باشد بهتر است، به این معنا که برچسب مصرف انرژی B بسیار بهتر از برچسب مصرف انرژی F است.

در هنگام خرید بخاری گازی تنها مدل‌هایی را انتخاب کنید که برچسب مصرف انرژی آنها بین C تا F باشد.

نکات مهم در خرید بخاری گازی

اگر در شرف خرید بخاری گازی برای منزل خود هستید پیش از خرید به نکات زیر توجه داشته باشید تا علاوه بر خریدی خوب و اقتصادی، خدای ناکرده امنیت و سلامت خود و خانواده را به خطر نیندازید.

بخاری گازی‌ای که دارای نشان استاندارد نیست خریداری نکنید.
بخاری گازی بدون دودکش برای اتاق خواب، حمام و به طور کلی برای منازل مناسب نیست.
بخاری گازی بدون دودکش برای مغازه و یا مکان‌های پر رفت و آمد که هوا در آن گردش دارد مناسب است.

تنها بخاری گازی برندهای شناخته شده و معتبر را خریداری کنید چرا که بخاری گازی در صورت امن نبودن دستگاهی پرخطر است.
برچسب مصرف انرژی بخاری گازی بین C تا F باشد (C – D – E – F)
بخاری گازی حتما دارای ترموکوپل باشد تا در صورت خاموش شدن بخاری جریان گاز به طور خودکار قطع گردد.

قیمت انواع بخاری

بسیار خب، با مطالعه این مقاله شما به یک مشتری آگاه تبدیل شده‌اید که می‌داند به چه چیز نیاز دارد و می‌داند که در هنگام خرید بخاری به چه نکاتی باید توجه نشان دهد. برای دسترسی راحت‌تر شما عزیزان، لینک مشاهده قیمت انواع بخاری در اینجا در اختیار شماست.

بخاری

امیدواریم که از مطالب این مقاله استفاده کامل را برده باشید.

             معرفی ما برای خرید یک بخاری خوب و ایده آل سایت monokala.com

0
برچسب ها :

بدون دیدگاه

رسانه های همکار